Přátelství

20. září 2009 v 18:29 | Lareth |  Filozofie
Na úvod bych vás chtěla poprosit, ať mi do komentářů napíšete definici pravého přátelství:). Poté je zařadím sem do článku. Ve článku je prozatím má definice:).Lareth: Přátelství je vztah, který se necítí jenom tak k někomu. Pravému příteli můžeš říct všechno. Nikdy tě nezradí a vždy tě podrží. Když se popálíš, on tě ošetří. Když zakopneš, on ti podá ruku, abys mohla vstát. Když ti někdo ublíží, on ti vyléčí duši a když ti někdo zlomí srdce, on ti ho zahojí. Pravý přítel je tu vždy pro tebe. Pomůže ti přežít i ty nejhorší okamžiky života a neočekává nic na oplátku. Vždy tě obejme, když to nejvíc potřebuješ. Přítel je prostě důležitý a bez nich nejsme celý, protože nás nemá kdo podržet. A ty na druhou stranu jsi schopná pro něj udělat všechno. Určitým způsobem ho miluješ.

Maja: Přátelství? Pro něj bojuješ, pro něj žiješ a částečně i miluješ. Bez přátelství nedokážeš žít. Můžeš se o to snažit, ale nikdy nebudeš šťastný. Přítel tě obejme, když ztratíš toho nejcenějšího. Přitel tě vyslechne, když je ti těžko. A pravý přítel tě nikdy neopustí. Přátelství je někdy silnější než láska. A víš proč? Protože i přátelství je z části nepochopená láska.

*ghotic lola*: Přátelství se sice může rozbít, ale většinou je tak silné, že by ho musel rozbít někdo, kdo ty dotyčný opravdu a zhloubky srdce nenávidí. Takže moje definice zní, že když vám nekdo mluví do toho s kým se máte přátelit a s kým ne tak nedávejte na jeho rady a řiďte se svým vlastním pocitem v srdci.

Dennyc3: Co je to přátelství? Velmi zajímavá otázka, na kterou se snažilo odpovědět již mnoho bytostí dávno před námi. Myslím, že Lareth celý problém vystihla velice přesně. Otázkou zůstává, jak zjistíme, že ono přátelství, je tím "pravým!. Někteří stráví celý život hledáním, jiní vědí okamžitě, že to "pravé" právě prožívají. Já nejspíš patřím do té první skupiny, mezi neustálé hledače svého štěstí na zemi. Výjimku v mém případě tvoří pouze zvířata, abych byla konkrétní, tak psi. Ti mě totiž opravdu nikdy nezklamali, vždycky mi nabídli to pomyslné rameno, o které jsem se mohla opřít a ve smutku mě rozveselili, když zrovna vyvedli nějakou "koninu". Snad se i mně jednou podaří najít to "pravé" přátelství v lidských kruzích.

Janna: Přátelství je tam záludný pojem, že ho nikdo nikdy nemůže úplně správně definovat, už jen možná proto, že pro každého znamená něco jiného. Pro někoho je přítel člověk, který mu vždy nabídne pomocnou ruku. Pro někoho zas člověk, kterému se může svěřit a ví, že ho dotyčný nezradí. Jen málokterá přátelství jsou pravá a ti, co nemají jen falešné přátelé můžou být velmi šťastni. Přátelství je mnohem hlubší a trvanlivější cit než láska, protože láska odchází, ale přátelství zůstává. Přítel je ten, kdo ti pomůže v nouzi. Přítel je ten, kdo se k tobě nikdy neotočí zády. Ale dá se taky vyvodit jiná otázka - jsme my všichni opravdovými přáteli? Kdo o sobě může tvrdit, že jeho přátelství je nerozbitné? Jen pravý přítel.

Nayse: Definice pravého přátelství neexistuje - musí se zažít!

Ywaine: Přátelství. Ten cit má spoustu synonym. Opravdové přátelství dává naději a to falešné ji bere. Každý člověk vnímá přátelství svým srdcem. A každé srdce je jiné. Život bez přátel a přátelství znamená jistou smrt. Ani mučení na mučidlech tolik nebolí, jako jen vteřina s pocitem, že jsi sám…


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maja Maja | 20. září 2009 v 18:36 | Reagovat

Přátelství? Pro něj bojuješ, pro něj žiješ a částečně i miluješ. Bez přátelství nedokážeš žít. Můžeš se o to snažit, ale nikdy nebudeš šťastný. Přítel tě obejme, když ztratíš toho nejcenějšího. Přitel tě vyslechne, když je ti těžko. A pravý přítel tě nikdy neopustí. Přátelství je někdy silnější než láska. A víš proč? Protože i přátelství je z části nepochopená láska.
Od Máji :D

2 *ghotic lola* *ghotic lola* | 20. září 2009 v 18:39 | Reagovat

přátelství se sice může rozbít, ale většinou je tak silné, že by ho musel rozbít někdo kdo ty dotyčný opravdu a zhloubky srdce nenávidí. takže moje definice zní, že když vám nekdo mluví do toho s kým se máte přátelit a s kým ne tak nedávejte na jeho rady a řiďte se svým vlastním pocitem v srdci

3 Dennyc3 Dennyc3 | E-mail | 20. září 2009 v 19:01 | Reagovat

Co je to přátelství? Velmi zajímavá otázka, na kterou se snažilo odpovědět již mnoho bytostí dávno před námi. Myslím, že Lareth celý problém vystihla velice přesně. Otázkou zůstává, jak zjistíme, že ono přátelství, je tím "pravým!. Někteří stráví celý život hledáním, jiní vědí okamžitě, že to "pravé" právě prožívají. Já nejspíš patřím do té první skupiny, mezi neustálé hledače svého štěstí na zemi. Výjimku v mém případě tvoří pouze zvířata, abych byla konkrétní, tak psi. Ti mě totiž opravdu nikdy nezklamali, vždycky mi nabídli to pomyslné rameno, o které jsem se mohla opřít a ve smutku mě rozveselili, když zrovna vyvedli nějakou "koninu". Snad se i mně jednou podaří najít to "pravé" přátelství v lidských kruzích.

4 Janna Janna | 20. září 2009 v 19:18 | Reagovat

Přátelství je tam záludný pojem, že ho nikdo nikdy nemůže úplně správně definovat, už jen možná proto, že pro každého znamená něco jiného. Pro někoho je přítel člověk, který mu vždy nabídne pomocnou ruku. Pro někoho zas člověk, kterému se může svěřit a ví, že ho dotyčný nezradí. Jen málokterá přátelství jsou pravá a ti, co nemají jen falešné přátelé můžou být velmi šťastni. Přátelství je mnohem hlubší a trvanlivější cit než láska, protože láska odchází, ale přátelství zůstává. Přítel je ten, kdo ti pomůže v nouzi. Přítel je ten, kdo se k tobě nikdy neotočí zády. Ale dá se taky vyvodit jiná otázka - jsme my všichni opravdovými přáteli? Kdo o sobě může tvrdit, že jeho přátelství je nerozbitné? Jen pravý přítel.

5 Kačka Kačka | E-mail | 14. února 2013 v 20:49 | Reagovat

Si přítel jakýho by chtělo hodně lidí výš ono mýt přítele znamená hodně!Mám tě ráda a si kamarád který mě podrží vždy a všude děkuji že si jo a Život je stále plynoucí proces, v jehož průběhu se vždy objeví nějaké nepříjemné věci – mohou zanechat jizvu, ale život přece plyne, a pokud se zastaví, zvětrá stejně jako voda. Jdi statečně kupředu, můj příteli, protože každá zkušenost je lekcí.A pravého kamarádství si važte a nenechte ho jen tak propadnou nebo utýct. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama