1. kapitola - Vrácené lidství

30. března 2009 v 15:11 | Lareth |  Povídka - Prokletí nesmrtelných

1. kapitola s názvem "Vrácené lidství".Název vám asi napoví o čem bude. Toto je teprve takový úvod, ale i přes to se něco děje. Přeji příjemné počtení a písněte komentář:). Vaše Lareth


Znovu jsem ucítila tlukot mého srdce a slzy na lících. Do tváří se mi nahrnula krev. Já se červenám? Sílená bolest mi spalovala tělo.
Cítila jsem se jako kdyby mi někdo vrazil nůž hluboko do břicha a stále s ním kroutil. Bylo to nesnesitelné, ale příjemně mě překvapilo, že konečně můžu cítit bolest. Nevím co se to stalo. Moji mysl najednou zaplavily vzpomínky na moji nekonečnou lásku, na milující rodinu a na poslední roky strávené s nimi. Co se stalo, že nemůžu otevřít oči? Necítím Edwardovu vůni, ani jeho něžné dotyky.
Zemřela jsem? To není možné. Vzpomínám si, že jsem byla vdaná a že jsem už byla - upír. Byla to naše dohoda. Říkal tomu kompromis. Moje přání být s Edwardem navždy. Jediná šance, jak žít spolu. Snažila jsem se myslet na jediné - chtěla jsem otevřít oči a uvidět jeho krásné oči, perfektní obličej, uslyšet jeho sametový něžný hlas, cítit jeho tvrdou studenou kůži na mé. Ale když jsem otevřela oči, uviděla jsem jen bílý strop a uslyšela jsem nepříjemné pípání.
Ležela jsem. Chtěla jsem otočit hlavou, abych se porozhlédla po divném místě, ale bolest vystřelující do hlavy mi to nedovolila. Jako bych měla spoutané celé tělo. Teď moje vnitřnosti ochromilo divné prázdno a chtělo se mi stále plakat. Nechala jsem slzy dopadat po tvářích dolů na klíční kosti. Mým tělem otřásaly divoké vzlyky a celou mojí duší kolovala bolest. Ne fyzická, ale psychická. Chtělo se mi řvát. Potřebovala jsem nějaké vysvětlení. Vědět co se děje. Musel existovat někdo, kdo mi řekne co se stalo.
,,Paní Cullenová…!" Nezdálo se mi to, jsem vdaná za moji lásku. Důkaz, že jsem si to nevysnila. Moje láska existuje.
,,Pane doktore Cullene, ona se probudila!"
Najednou do místnosti přiběhl ještě další člověk. Podle způsobu chůze jsem toho člověka nebo spíše upíra poznala. Chtěla jsem promluvit, ale nešlo to.
,,Bello, jak je ti?" Promluvil náhle a naléhavě. Snažila jsem se sebrat všechnu sílu a dál volný průběh svým zmateným otázkám, ale vzmohla jsem se na pouhé: ,,Co..co se stalo? Kde to jsem? Kde je Edward?"
Carlisle si povzdechl a začal mi tuhle situaci objasňovat: ,,Jsi v nemocnici. Jeli jste s Edwardem příliš rychle, něco ho rozčílilo a srazili jste se s protijedoucím autem. Edward je s vážným poraněním na chirurgii, ty jsi si poranila hlavu, ale pravděpodobně budeš v pořádku…." Potřebovala jsem si všechny informace srovnat v hlavě. Jak jsme se mohli vybourat a skončit v nemocnici s vážným poraněním? A já, že budu v pořádku? Co Edward?
,,Edward?" Carlisle se na mě opět podíval smutnýma modrýma očima a chtěl odpovědět, ale jeho hlas mu to nedovolil. Vytřeštila jsem oči. Jakože měl modré oči, kde bylo to roztavené zlato?
,,Bello, on.." Pořád mi to nějak nedocházelo, vždyť jsme byli upíři, všichni.
,,…je v komatu." Při posledním slově se mu zlomil hlas a mě tělem projela hrozivá bolest, chtělo se mi umřít.
,,Dostane...se...z…toho?" Dostala jsem ze sebe mezi vzlykáním.
,,To se nedá říct, je moc brzy, musíme čekat, ale ty musíš být silná, pro vás tři..." Na prchlivou chvíli jsem přestala plakat. ,,Cože?" Zapomněla jsem na bolest a jenom jsem přemýšlela nad tím, jak to, že jsem těhotná, Edward je v komatu, Carlisle má modré oči a já pláču. Bylo toho na mě moc.
Chci se z toho hrozného snu probudit. Musela jsem sebrat všechnu sílu, co mi zbývala, musela jsem se zeptat, co se to děje.
,,Carlisle, jak je to možné, vždyť upíři nemůžou být v komatu ani nemůžou být těhotní." Při tom posledním slově jsem se odmlčela a přemýšlela jsem, kdy k tomu asi došlo.
,,Víš Bello, ani já netuším, co se stalo. Jsem stejně zmatený jako ty. Byl jsem tady v nemocnici a najednou jako by mnou projela silná tlaková vlna. Něco se muselo stát, ale co? Uslyšela jsem temné kroky, zvedla jsem hlavu, jak mi to jen bolest dovolila a vyděšeně jsem vytřeštila oči. To není možné. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WWewa WWewa | 14. května 2009 v 11:25 | Reagovat

Tak koukám na tvůj profil a rozhodla jsem se sem kouknout. Řeknu ti, jestli tady někdo má talent tak jsi to ty! Já hltám každé slovo. A to doslova.  :-D

2 Lareth Lareth | 8. června 2009 v 18:09 | Reagovat

Páni. Děkuji. Páni. Já tvoje povídky úplně miluji! A to fakt taky doslova. Promiň, že jsem ti neodpověděla, ale dlouho jsem tu nebyla. Těším se na další díly Midnight a Alice a Jasper...moc:-*. Ještě jednou děkuji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama